Zprávy z oddílu

novelizováno 5.9.2017

2017
Obnovuji stránky SK Janské Lázně. Od posledního příspěvku uteklo hodně vody a hodně se přihodilo. Od roku 2011 jsme hráli v nově rekonstruhované herně Rýchorce. Na tuto rekonstrukci jsme dostali dotaci od SZIFu Praha celkem 370 000.- Kč. Deset % jsme museli uhradit (37 000) a devadesát % jsme dostali dotaci (333 000.- Kč).  Zásluhou pana Buše jsme nemohli dodržet předepsaných 5 let udržitelnosti projektu. Okamžitou výpovědí, kterou jsme dostali dva a půl měsíce před vypršením 5 let od nájemce pana Buše, jsme před problémem vrácení 100% celé doztace. Je to pro oddíly stolního tenisu likvidační, jak pro nehendikepované, tak oddíl hendikepovaných hráčů. U poskytovatele dotace jsme zatím neuspěli, ze všemi kroky, které jsme učinily. V soutěžním roce 2017/18 máme v soutěžích Reginálního přeboru jen dvě družstva. Družstvo mužů a starších žáků. Doufáme, že odehrajeme všechny soutěžní utkání. Proto Vám přeji hodně zdraví a radosti ze hry.

25.2.2010

členské příspěvky

2010

  Od letošního roku se upravují členské příspěvky pro členy oddílu stolního tenisu SK Jans ké Lázně. Pro dospělého vydělávajícího člena je členský příspěvek ve výši 1 000.- Kč. Pro studenty a žáky je výše členského příspěvku 600.- Kč. přistoupili jsme k tomuto opatření z důvodů zdražení el. energie, topení, vodného a ostatních služeb, které je nutné hradit. Za poslední zúčtovací období jsme uhradili za tyto provozní náklady 66 404.- Kč. Dotace z  města Janské Lázně činila pro oddíl ne tělesně postižených 28 044.- Kč (34 členů) a pro oddíl tělesně postižených 29 412.-Kč (41 členů). Celkem 57 456.- Kč. Tato dotace nepokryla náklady a proto jsme nuceni přistoupit k úpravě výši členských příspěvků. Jiné příjmy jsme neměli mimo finančních dotací na akce, které jsme po celý rok organizovali a na základě dokladů vyúčtovali. Věříme, že takto zvýšené členské příspěvky jsou uhraditelné pro všechny naše členy. Pro ilustraci uvádím cenu jednodenní permanentky na lanovku pro osobu a den činí 590.- Kč. Výhodou naši herny je, že je ji možné prozatím využít kdykoliv pro všechny členy. 
2010

31.1

  Znovu se snažím rozhýbat spící webové stránky. Po několika rozhovorech se členy oddílu, kdy bylo konstatováno, že není problém napsat příspěvek, aby tyto stránky byly aktuelní. Asi problém to je, protože zatím nikdo se žádným názorem, zprávou nepřišel ani neposlal. Například, hodnocení zápasů, názory na činnost oddílu apod. Zatím není možnost přispívat přímo na webové stránky. Proto mé zprostředkování uveřejňovaných příspěvků. Zaručuji 100% uveřejnění každého podepsaného příspěvku.

  Po lednových zápasech našich družstev může v našem oddíle panovat dobrá nálada. A družstvo se dostalo na první místo v krajské soutěži. Je to zásluha vyrovnanosti celého družstva a velice dobré hry Vlasty Totha a když mu svými výkony sekundují Laďa Nývlt, Roman Vacek a Libor Vlasák. Vlasta reprezentoval velice dobře náš oddíl na letošních okresních i krajských přeborech.  Toť prozatím výborný výsledek. B družstvo po loňském 8 místě má předpoklad si o dvě místa polepšit. Výborně se rozehrál Mirek Žďárský, který na stolech v Bernarticích vydoloval 3,5 bodu a tím přispěl k překvapivému vítězství. C družstvo posílené o Tomáše Reifa, Petra Vlasáka a několika záskoky Libora Vlasáka má velmi nadějně nakročeno k postupu do II třídy. Radost dělají i naše dorostenky, které zatím  ve třech turnajích prohráli jednou. Jedinou starostí je družstvo starších žáků. Dnes jsme nemohli odjet na další turnaj, který byl v Hostinném pro nemoc a nezájem hráčů (Pavel Peprníček a Robert Plecháč). Oddíl tímto dostane pokutu za nenastoupení ke dvěma zápasům. Je také na rodičích těchto mladých členů, aby jejich ratolesti splnili to co se před sezónou s nimi dohodlo. Do této doby je potěšující velká účast našich hráčů na trénincích. Na stránce kalendář akcí jsou uvedeny dosud známé termíny akcí. Přeji všem, kteří se dostali na tuto stránku hodně úspěchů.

4 - 5  Pohár Svobody nad Úpou

    V neděli 30.11 se sešlo v herně k 4 turnaji o Pohár města Svobody nad Úpou 10 hráčů a hráček. z tohoto klání vyšel vítězně v hlavní soutěži Mirek Baier, který si tímto výsledkem připsal 70 bodů. Druhý se umístil Karel Cvejn se ziskem 60 bodů. Nedařilo se poslednímu celkovému vítězi Tomáši Friedrichovi který ziskem pouhých 20 bodů ztratil možnost k obhájení loňského vítězství. V žákyních si pro celkové vítězství kráčí Tereza Slaninová. V závěrečném turnaji 7.12 se zúčastnilo 14 hráčů a hráček. S vidinou dvounásobného hodnocení vítězství se turnaje zúčastnil i hráč krajského přeboru Vlastimil Toth. I když v závěrečném turnaji neprohrál nestačilo to na první místo. Ziskem 110 bodů obsadil třetí místo. Celkovým vítězem se stal Mirek Baier před Petrem Burešem a zmiňovaným Vlastou Tothem. V ostatních kategoriích zvítězili Tereza Slaninová, Pavla Holubová, Vítek Šošovička a Michal Pešta. V kategorii žen se umístili se shodným počtem bodů Lucka Slaninová a Nikola Tothová. Celkem se  v pěti turnajích zapojilo do sportování 51 hráčů a hráček. Poděkování patří městu Svoboda nad Úpou za podporu tomuto již tradičnímu turnaji pro zaregistrované a nezaregistrované hráče stolního tenisu. Věříme, že i v následujícím roce 2009 bude zájem o tento turnaj větší ze strany mládeže a nezaregistrovaných u  osob České Asociace Stolního Tenisu.

3. Pohár Svobody nad Úpou 15.11 se sešlo 8 hráčů k 3 turnaji o Pohár města Svobody nad Úpou. Vítězství v jednotlivých kategoriích si odnesli Petr Bureš, Tereza Slaninová, Vít Šošovička a Michal Hrnčíř. 4 díl turnaje se bude konat v neděli 30.11 od 9.00 a poslední 5 díl turnaje bude v neděli 7.12 ve stejném čase.
Krajský přebor družstev 2MA Naše A družstvo, které hraje prvním rokem Krajskou soutěž si vede velmi dobře. po odehraných 7 zápasech je na skvělém 3. místě. Družstvo se opírá o velmi dobrou hru Vlasty Totha a vyrovnanost ostatních hráčů, Romana Vacka, Bronislava Pelikuse a Ladislava Nývlta. 22.11 zajíždějí  na dvojutkání do Chlumce nad Cidlinou a Stěžer. Věříme, že si přivezou další dvě vítězství.
Zelióna Góra 2008 Dalšího tradičního turnaje v Zelione Góře 17.10 - 19.10.08 se zúčastnilo naše družstvo ve složení: Vladimír Havrda, Tomáš Hlošek, Ladislav Líska a Aťka Potůčková. Tentokrát se našim hráčům moc nedařilo a obsadili 7-8 místo.
Stuttgart 2008 Na tradiční turnaj do Stuttgartu odjela 25.9 - 29.9.08 výprava v tomto složení: Aťka Potůčková, Tomáš Hlošek, Petr Bureš a Martina Venclová. V konkurenci 12 družstev z Německa, Maďarska, Polska a České republiky se probojovali do finálové 8 členné skupiny. V této nabité konkurenci obsadili 8 místo. Pro účastníky to byl velmi vydařený zájezd, kdy se organizátoři o nás starali od čtvrtka do pondělního rána. 
MČR TP Jičín V rámci MČR družstev TP v Jičíně ve dnech 5.9 - 7.9 byly sehrány poslední tři kola MAll.cz-ligy bez bariér. Celkovým vítězem této dlouhodobé soutěže se stalo A družstvo SK Janské Lázně. Tímto výsledkem se dovršili členové SK Janské Lázně výborný soutěžní rok. B družstvo obsadilo 8. místo z devíti družstev. 
Český pohár ženy 20.9. Jsme v Liberci odehráli 1. kolo II stupně v sestavě Krčmářová Tereza, Slaninová Lucka a Tereza  Děvčata na své soupeřky nestačili,  pouze Lucka získala jediný bod na hráčkou z Liberce. Soupeřkami jim byly děvčata z SKST Liberec a ligové družstvo z SKST Děčína
1 kolo RP V prvním kole Regionálního přeboru družstev mužů zajelo C družstvo do Velkých Svatoňovic, kde vyhrálo 14 - 4. V družstvu nastoupil poprvé starší žák Vít Šošovička. B družstvo  dovedlo zápas na domácích  do vítězného konce a výsledkem 10 - 8 a odstartovali své účinkování v I. RP
zprávy Podle dostupných informací budou regionální soutěže rozděleny takto. I. třída 10 družstev, II. třída 9 družstev a III. třída 7 družstev. První dvě třídy se budou hrát dvoukolově a třetí třída také dvoukolově a na závěr první čtyři družstva a zbylé tři družstva sehrají znovu dvoukolový turnaj o konečné umístění v tabulce
Übersee (Německo)

Družstvo ve složení Vladimír Havrda, Radek Stodola a Petr Bureš se zúčastnilo 10.7-13.7.08 turnaje v podhůří Alp. Hostitelé nám připravili celodenní výlet do Rakouského Salzbrucku. Ze 13 družstev obsadilo náš výběr 8 místo. Ve skupině vyhráli nad Bayernem Mnichov B 4-0 a nad nad Aachenem 4-1. V dalším utkání s Vöcklabruckem  nám vítězství uteklo o jeden bod. Těmito výsledky jsme postoupili  ze 6 členné skupiny z 4 místa. Ve čtvrtfinále jsme hráli první utkání s družstvem Hütersdorfu a druhé s pozdějším vítězem turnaje družstvem Kalisz. Pbě jsme prohráli 4-0. Předsevzetí, že se umístíme před družstvem Hradce se nám podařilo splnit. Čechie Hradec Králové obsadila 9 - 13 místo.

Boleslawiec

4.7.-6.7.08 se Vladimír Havrda, Tomáš Friedrich, Aťka Potůčková a Petr Bureš zúčastnili mezinárodního turnaje jednotlivců. Nejlepšího výsledku dosáhla naše zkušená Aťka se svým 3. místem. Vladimír překvapil postupem mezi osmičku nejlepších, kde narazil na finalistu z Polska. Ostatním se tak nedařilo. Tomáš sbíral zkušenosti a Petrovi Burešovi se již delší dobu nedaří, tak jak by si představoval. Turnaj byl velmi dobře obsazen hráči vyšších polských soutěží.

trénink

V době prázdnin budou tréninky pro všechny zájemce v úterý a čtvrtek od 18.00 do 21.00 hodin. Všem těm, kteří odjíždějí na prázdniny a dovolenou přejeme tyto dny prožít v pohodě a načerpat hodně sil a chuti do dalšího soutěžního roku.

2. turnaj

turnaje o Pohár města Svobody nad Úpou

28.6. se 10 hráčů sešlo na 2.turnaji o Pohár města Svobody nad Úpou. 6 žáků a 3 muži s Nikolou Tothovou. Tohoto turnaje se zúčastnili již po druhé chovanci maršovského dětského domu. V žácích vyhrál Michal Pešta  před Markem Baloghem  a třetí se umístil Robert Plecháč. Mezi registrovanými hráči dominoval Vlastimil Toth nejlepší hráč oddílu SK. Druhé místo obsadila Nikola Tothová, která neustále zlepšuje svoji hru. Bohužel musíme konstatovat, že ostatní členové oddílu nemají tak velký zájem obětovat trochu svého volného času, aby si zasoutěžili. Škoda času a energie organizátorů, kteří ve svém volném čase tyto turnaje připravují. Věříme, že příštího třetího turnaje, který je naplánován na sobotu 20.9 se zúčastní ve větším počtu.

družební setkání

13.6.-15.6.08 proběhlo již 13tým rokem setkání a sehrání mezinárodního utkání mezi žáky Burgteichschule a členy SK Janské Lázně. Jako vždy toto setkání proběhlo v přátelské atmosféře. V utkání  družstev vyhráli hosté poměrem 12-6. Z našich hráčů se dařilo pouze Tereze Slaninové, která vybojovala 2 body. Friedrichová, Janková a Juhász odešli pouze s jedním vítězstvím. 6tý bod přidali Slaninová a Friedrichová ve čtyřhře. V neděli se někteří naši hráči zúčastnili výletu do Adršpašských skal se žáky ze Žitavy. Na tomto výletě se vyměňovali mezi účastníky zážitky a mailové adresy.  Na závěr proběhlo klání v bowlingu v Trutnovské Olympii.

Pohár města Janské Lázně

Vedení oddílu stolního tenisu, děkuje všem, kteří pomohli s organizací 13. ročníku turnaje o Putovní pohár města Janské Lázně ve dnech 6.6.-7.6.08, který proběhl v hale hotelu Omnia. Tento turnaj znovu velice pozvedl kredit našeho oddílu, jak u českých hráčů tak zejména u zahraničních účastníků. 14.ročník se uskuteční ve dnech 5.6.-6.6.09

nový termín turnaje Ružomberok Bylo nám sděleno pozvání s novým termínem pobytu družstva SK J.L. TP v Ružomberku. Nový a konečný termín je  22.8-25.8.08

nový termín turnaje TP ve

Stuttgartu

Organizátorem pane Jürgenem Engelem byl sdělen nový termín turnaje ve Stuttgartu. Nový termín je 26.9.-29.9.08. Pozvání je pro 4-5 osob.

1. turnaj

turnaje o Pohár města Svobody nad Úpou

10.5. proběhl 1.turnaj  soutěže o Pohár města Svobody nad Úpou. Přes velice pěkné počasí se nás sešlo celkem 10 hráčů. Byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině neregistrovaných hráčů zvítězil bez porážky Petr Holub. Ve druhé skupině registrovaných hráčů zvítězil Miroslav Baier před Ondřejem Hnikem. V losované čtyřhře zvítězil pár Hník-Puškár před dvojicí Baier-Dunka. Druhý turnaj se bude konat 28.6.2008 na který jsou všichni příznivci stolního tenisu srdečně zváni. Výsledky jsou pod heslem turnaj Svoboda nad Úpou

turnaj pro příchozí

V pátek 2.5 od 10.00 bude v herně stolního tenisu turnaj v rámci otevřených dveří pro všechny příchozí zájemce o stolní tenis. 8.5 od 10.00 bude další turnaj pro všechny příchozí, kdo si bude chtít zahrát stolní tenis v době školního volna.

MČR jednotlivců Hodonín

11.4-13.4.08

V Hodoníně proběhlo MČR jednotlivců TP s mezinárodní účastí. Pro SK Janské Lázně nedopadlo toto mistrovství nejlépe. V soutěži žen vládla naše nejzkušenější hráčka Aťka Potůčková, která sesbírala všechny zlaté medaile v soutěžích kde hráli ženy. Další Mistrovský titul si odvezl pár Potůčková - Bureš. V ostatních skupinách se nejlépe umístil Tomáš Hlošek na 4. místě ve skupině 10. V utkáních třetího kola "Mall.cz-ligy bez bariér" si dobře vedlo. A družstvo, které zvítězilo nad silným družstvem  ZPS Sokol Lhůta u Plzně. Tímto třetím vítězstvím je zatím na pěkném druhém místě celkové tabulky.

oblastní přebor jednotlivců TP

6.5. se konal Oblastní přebor jednotlivců TP V Hradci Královém. Členové SK Janské Lázně obsadili ve skupině 10 první čtyři místa v tomto pořadí: Tomáš Hlošek, Vladimír Havrda, Petr Bureš a Ladislav Líska. Ve skupině 6-8 obsadil Jaroslav Hraba 3 místo. V soutěži OPEN zvítězil Petr Bureš, který ve finále porazil Tomáše Hloška 3-1. O třetí místo bojoval ve vyrovnaném boji až v pátém setu Vladimír Havrda nad Janem Zářeckým a tím obsadil 3 místo.

přátelské utkání

Dopoledne 5.4. bylo sehráno přátelské utkání s hráči I. okresu Jihočeského kraje TJ Nové Dvory. Utkání proběhlo ve velice přátelské atmosféře. Výsledek 15-3 pro naše hráče B družstva byl velice lichotivý. Byly jsme pozvání na odvetu do Nových Dvorů u Tábora, která by se měla uskutečnit na podzim tohoto roku. Pozvání jsme přijali a doufáme, že přátelé z Nových Dvorů budou nám chtít porážku na domácích stolech oplatit.

členská schůze oddílu

Do kavárny Sanssouci byla svolána 5.4. na 17 hodinu členská schůze oddílu stolního tenisu, které se zúčastnila většina hrajících hráčů a rodiče našich adeptů. Na další funkční období byl zvolen výbor oddílu v čele s Petrem Burešem a členy Karlem Cvejnem a Tomášem Friedrichem. Na programu byly informace od vedoucích jednotlivých družstev, předání medailí starším žákům za druhé místa v regionálním přeboru. Dalším bodem bylo vyhodnocení nejlepších hráčů uplynulé sezóny. Těmito hráči se stali Vlasta Toth za muže, Tereza Slaninová za starší žákyně a Jakub Erban za starší žáky. Byly také jmenovány delegáti na Valnou hromadu SK Janské Lázně, která se bude konat 18.4 od 19.30 v hotelu Belevue v Janských Lázních. delegáti jsou: Bureš, Cvejn, Friedrich, Toth, Tothová, Erban, Slaninová Lucie a Tereza, Baier, Žďárský, Soukup. V diskuzi byly seznámeni členové se záměrem vybudování republikového tréninkového centra pro tělesně postižené stolní tenisty. Diskutovalo se o  medializaci našeho oddílu a stolního tenisu jako celku.

Český pohár

2008

Závěrečný turnaj Českého poháru Východočeského kraje se odehrál v nové herně Tatranu Hostinné. Muži měli za soupeře družstvo Hostinného, Nové Paky a Hradce Králového. Výsledky jednotlivých zápasů: SK Janské Lázně-TJ Tatran Hostinné 1-6, SK Janské Lázně- TJ Nová Paka 1-6, SK Janské Lázně-Sokol Hradec Králové B 2-6. Za družstvo bodovali Vlasta Toth 1, Ladislav Nývlt 1, Bronislav Pelikus 1, Roman Vacek 1. V družstvu nastoupil i Jan Kubišta 0 bodů. I přes tyto porážky je třeba vyzdvihnout hru naši hráčů, kteří bojovali s družstvy, kteří hrají o dvě i více soutěží výše. V jediném utkání žen Českého poháru zvítězili naše děvčata nad B družstvem z Voděrad. V průběhu tohoto zápasu posílila naše družstvo Nikola Tothová a velkou měrou přispěla ke konečnému vítězství 6-4 a tím postup do druhé fáze soutěže, která se odehraje na podzim letošního roku. děvčata nastoupila v sestavě sestry Slaninovy, Nikola Tothová a Jana Friedrichová. Body: Lucka Slaninová 3,5. Tereza Slaninová 0,5. Nikola Tothová 2, Jana Friedrichová 0

výsledky družstev v

18. kole

I. třída:  TJ Vrchlabí - SK Janské Lázně A 6-12 ; II. třída: SK Janské Lázně B - Tatran Hostinné D 9 - 9;  III. třída:    Tatran Hostinné E - SK Janské Lázně C 9-9; Blahopřání patří B družstvu, které postupuje z druhého místa do I. regionálního přeboru. Přejeme jim hodně úspěchů ve vyšší soutěži

Český pohár

2008

Vítězné tažení našich hráčů nezastavili ani divizní hráči ze Rtyně v Podkrkonoší. Svým bojovným výkonem překvapili Rtyňské hráče. Základ k tomuto úspěchu položili Toth a Pelikus vítěznou čtyřhrou. První dvouhrou Oldřich Koblížek zvítězil nad Nývltem vyrovnal za Rtyňské družstvo, ale dalším zápasem Toth a Pelikus zvýšili na 3-1. V duelu mezi Tothem a Koblížkem, vyšel zase vítězně Rtyňský hráč a snížil stav zápasu na 3-2. Následující zápas svedl proti sobě Nývlta a Klimeše. Po pětisetové bitvě vyhrál Láďa Nývlt a tím zvýšil  stav zápasu na rozdíl dvou bodů. V následujícím zápase nastoupil Broněk Pelikus proti Vratislavu Kábrtovi. Kábrta přehrál pouze v prvním setu, ale pak na jeho hru nenašel odpovídající zbraň a prohrál 3-1. Tím se Rtyně znovu dotáhla na rozdíl jediného bodu. V následujícím osmém zápase nastoupil náš nejlepší hráč Vlasta Toth a Klimeše přehrál po dobré taktické hře. A znovu byl rozdíl dva body pro naše hráče. V předposledním zápase nastoupil Broněk proti nejlepšímu hráči ze Rtyně Oldřichovi Koblížkovi a znovu nenašel na jeho obranu recept a prohrál 3-0. Tím znovu Rtyně dotáhla bodový stav na rozdíl jednoho bodu. K poslednímu zápasu nastoupil Láďa Nývlt proti Vratislavu Kábrtovi a jeho úkolem bylo vyhrát jakýmkoliv rozdílem setů, protože do této chvíle byli na tom Rtyňští hráči o dva sety lepší. Zápas se ale pro Láďu nevyvíjel dobře. Protože prohrál první dva sety. Po těchto prohraných setech se Láďa natolik zlepšil a vyhrál další dva sety na 6 a 8. V rozhodujícím setu za stavu 10-8 měl dva mečboly, které neproměnil a tak tento rozhodující set vyhrál až za stavu 17-15 a tím dosáhl na šestý vítězný bod pro družstvo. Po letošní velmi úspěšné sezóně je tento výsledek vynikající. Probojovali se do čtyřčlenné finálové skupiny, která se bude hrát v Hostinném 5.4.2008. Z této skupiny postupují dva celky do celostátního finále. Blahopřejeme našim hráčům k tomuto výsledku.

regionální přebor starších žáků

2007/2008

V turnaji který se odehrál v Poříčské tělocvičně naši žáci nastoupili postupně proti domácím starším žákům z Poříčí a výsledkem 6-1 překvapili. Ve druhém utkání přehráli družstvo ze Stěžer poměrem 5-2. V dalším utkání narazili na slabší družstvo Markoušovice se kterým vyhráli jednoznačně 7-0. V posledním zápase s Úpicí které skončilo 5-2 pro naše kluky. Znovu se družstvo opíralo o bezchybný výkon Jakuba Erbana, kterému dobře sekundoval Honza Juhász. Tuto dvojici doplnili Čeněk Rakus a Robert Plecháč. Těmito výsledky si pojistili naši mladí hráči výborné 2. místo z devíti družstev. Soutěž družstvo odehrálo v sestavě: Jakub Erban, Jan Juhász, Čeněk Rakus a Robert Plecháč. Z loňského 6. místa poskočili na medailové 2. místo. Blahopřejeme!!!

finálové kolo starších žákyň

2007/2008

Do finálového kola se prosadili naše děvčata s prvního místa dlouhodobé tabulky. Soupeřem jim byla děvčata ze Žacléře a domácího oddílu Úpice. S družstvem Žacléře si děvčata poradila konečným výsledkem 7-2. Za rozhodnutého stavu vystřídala Lucku Slaninovou Eliška Janková, která nad dobře hrající Hrubé získala set. V druhém zápase o první místo se děvčata utkala s domácí Úpicí. Výsledkem 6-3 potvrdili svoji letošní neporazitelnost. Družstvo se opíralo o výkon Lucky Slaninové, která svoje zápasy odehrála v tréninkovém tempu. Jana Friedrichová s Terezou Slaninovou sehráli svá utkání na stejné úrovni. V každém zápase střídala Eliška Janková, která svoji roli měla trochu ztíženou, protože hrála proti rozehraným soupeřkám. I přes tuto nevýhodu sehrála dobré zápasy. Blahopřání patří všem čtyřem děvčatům za příkladný přístup k zápasům a k zisku titulu Regionálního přeborníka pro rok 2007 / 2008.

Český pohár

V herně Jiskry Hořice sehráli naši hráči vítězný zápas třetího kola Českého poháru. Výsledkem 6-1 postoupili mezi 8 družstev z 32. Soupeřům na domácích stolech, kteří hrají krajský přebor nedali nejmenší šanci na přijatelný výsledek. Výborně zahrál Vlasta Toth a Ladislav Nývlt. Dobře jim sekundoval Roman Vacek, který jediný ztratil bod. Dalším soupeřem našeho týmu bude v domácím prostředí nasazené družstvo Baníku Rtyně.

přátelský zápas

a turnaj na ukončení sezóny

07/08

V sobotu 5.4. přijede na přátelský zápas družstvo z TJ Nové Dvory (regionální přebor-soutěž Tábor). U této příležitosti sehrajeme závěrečný turnaj, (doufám v co největším počtu našich hráčů) na ukončení soutěžního roku 2007/2008. Na odpoledne od 17.00 hodin je svolána členská schůze oddílu stolního tenisu do kavárna Sanssouci v Janských Lázních. Na tuto schůzi zveme všechny členy oddílu stolního tenisu a oddílu stolního tenisu TP, jako i rodiče našich mladých adeptů. Pozvánku s programem obdrží členové oddílu v herně v dostatečném předstihu.

postup A družstva

A družstvu, které hrálo v sestavě Toth Vlastimil, Vacek Roman, Pelikus Bronislav a Ladislav Nývlt, gratulujeme k postupu do Krajské soutěže již před posledními dvěma koly. Je to historický úspěch našeho oddílu stolního tenisu SK Janské Lázně. Přejeme našim hráčům co nejlepší výsledky v nové soutěži. Ještě jednou gratulujeme!!!!

výsledky družstev v

16. kole

I. třída:  TJ Jiskra Bernartice B - SK Janské Lázně A  8-10; II. třída: SK Janské Lázně B - Baník Rtyně C 13 - 5;  III. třída:  TJ Poříčí - SK Janské Lázně C 8-10;
Český pohár

Utkání druhého kola Českého poháru mezi A družstvem SK Janské Lázně a A družstvem Stěžery bylo jednostrannou záležitostí našeho družstva. Výsledek 6-0 tomu nasvědčuje. Družstvo Stěžer přijelo uhrát pro ně příznivý výsledek, ale hra našich hráčů jim to nedovolila. Béčko SK Janské Lázně hrálo s Béčkem Stěžery, které hrají o jednu třídu lepší soutěž, srdnatě bojovali. Výsledek 0-6 neodpovídá vyrovnaným zápasům. V některých zápasech měli naši hráči 3 mečboly, ale tuto výhodu neproměnili. C družstvo, sehrálo utkání ze Žacléřem A a s výsledkem 6-1 pro soupeře, který hraje o dvě třídy vyšší soutěž v celku také nezklamalo. Jediný bod uhrál Milan Kábrt. Náš A tým nastoupí ve třetím kole proti TJ Hořice.

regionální přebor starších žáků

Ve čtvrtém turnaji ,který byl ve Rtyni odehráli naši starší žáci tři vítězná utkání s družstvy Rudníku, Trutnova a Velkých Svatoňovic. Těmito výhrami si pojistili zatím pěkné třetí místo z devíti družstev. Největší zásluhu na tomto výsledku má Jakub Erban, který i v tomto turnaji neprohrál. Škoda, že chce po této sezóně skončit svoji krátkou kariéru.

předposlední kolo starších žákyň

Ani v předposledním kole starších žákyň naše hráčky neprohrál. nastoupili proti Bernarticím s výsledkem 8-1 a proti Žacléři s výsledkem 7-2. Těmito výsledky nastoupí ve finálovém turnaji v Úpici z 1 místa. Věříme, že v tomto finálovém turnaji potvrdí svoji letošní suverenitu.

1. kolo Českého poháru

V prvním kole Českého poháru postoupili do dalšího kola všechny tři družstva. Nejjednodušší postup mělo C družstvo, kterému přijel soupeř z Broumova až 17.50 hodin. Protože čekací doba je 20 minut, tento zápas byl skrečován ve prospěch našeho C družstva ve kterém měl nastoupit Honza Kubišta. B družstvo si doma poradilo a Béčkem Voděrad 6-4. Největší zásluhu měl dobře hrající Tomáš Friedrich se 3,5 bodem, Karel Cvejn 1,5 a Mirek Baier 1 bodem. A družstvo muselo k prvnímu utkání až do Nového Bydžova, kde nedali domácímu soupeři šanci. S výsledkem 6-0 postrašilo dalšího soupeře, kterým bude družstvo ze Stěžer. Hráli v sestavě Toth, Pelikus, Vacek.

výsledky družstev v

15. kole

I. třída:   SK Janské Lázně A  - Sparta Úpice C 15-3; II. třída:  Lokomotiva Trutnov A - SK Janské Lázně B 5 - 13;

B družstvo mělo v tomto kole volný los.

Prázdninový turnaj v úterý 13.2 bude od 16 hodin prázdninový turnaj v herně Rýchorka. Zveme všechny hráče a hráčky, kteří mají chuť si zahrát.

výsledky družstev v

14. kole

I. třída:  TJ Poříčí A - SK Janské Lázně A  4-14; II. třída: TTC Koberce Brázda Vrchlabí D - SK Janské Lázně B 8 - 10;  III. třída:  SK Janské Lázně C - TJ Sparta Úpice D 13 - 5;

výsledky družstev v

13. kole

I. třída:   SK Janské Lázně A  - TJ Rudník A 18 - 0; II. třída: SK Janské Lázně B - TJ Sokol Markoušovice A 16 - 2; III. třída:   TJ Sokol Markoušovice B - SK Janské Lázně C 6 -12;

výsledky družstev v

12. kole

I. třída:  TJ Bernartice C - SK Janské Lázně A  2-16; II. třída: TJ Lánov B - SK Janské Lázně B 5 - 13;  III. třída:  SK Janské Lázně C - TJ Poříčí C 6- 12;

Starší žáci a žákyně

Starší žáci ve Svatoňovicích jedno utkání vyhráli (Markoušovice) a dvě utkání prohráli (Rtyně, Úpice), doplatili na nevyrovnanost našeho družstva. Svůj standart odvedl Jakub Erban s jedinou porážkou. Juhász zůstal výkonnostně pozadu. Plecháč absolvoval svůj první turnaj a i s jedním vítězstvím vládla spokojenost. Děvčata odvedla dobrý výkon, zejména Tereza Slaninová, která v devíti zápasech odešla neporažena. Věříme, že tento výkon nebyl u ní ojedinělý a že bude pokračovat v nastoupeném trendu. Děvčatům blahopřeji.

výsledky družstev v

11. kole

I. třída:   SK Janské Lázně A  - Tatran Hostinné C 16 - 2; II. třída: SK Janské Lázně B - Vel. Svatoňovice 18 - 0; III. třída:  JIskra Rudník C - SK Janské Lázně C 5-13;

výsledky družstev v

10. kole

I. třída:  TJ Dvůr Králové C - SK Janské Lázně A 11-7 ; II. třída: Baník Žacléř B - SK Janské Lázně B 11 - 7;  III. třída:  SK Janské Lázně C - Baník Žacléř C 6- 12;

silvestrovský turnaj

2007

30.12 proběhl v herně stolního tenisu Silvestrovský turnaj jednotlivců, kterého se zúčastnilo 13 hráčů. Ve dvou skupinách po 7 a 6 hráčích se s těchto skupin kvalifikovalo do finálového pavouka 8 hráčů. Celkovým vítězem se stal Vlastimil Toth, který ve finálovém zápase porazil Ladislava Nývlta 4-0. V boji o 3 a 4 místo se lépe vedlo Bronislavu Pelikusovi nad Romanem Vackem a zvítězil3-0. V zápase o další umístění zvítězil Tomáš Toth nad Karlem Cvejnem 3-1. O 7. místo musel Petr Bureš tvrdě bojovat s Nikolou Tothovou která se nezalekla a až po 5tisetovém boji podlehla 3-2. Pořadí na dalších místech: Ondřej Hník, Miroslav Baier, Miroslav Žďárský, Richard Kocík st. a Richard Kocík jun. Po skončení turnaje spolu s vedením oddílu zhodnotili polovinu letošní soutěže družstev.

5 závěrečný turnaj o Pohár města Svobody nad Úpou

Posledním turnajem vyvrcholili boje o celkového vítěze poháru města Svobody nad Úpou pro rok 2007. Palmu vítězství si odnesl v prestižní soutěži mužů Tomáš Friedrich, který podával po celých pět turnajů vyrovnané výkony před Mirkem Baierem. Na třetím místě se umístil Josef Soukup. V soutěži žákyň do 15 let zvítězila Jana Friedrichová před Terezou Slaninovou. Škoda, že se nezúčastnili posledních dvou turnajů ženy a žáci. V této kategorii zvítězil Jakub Erban, kterému nepřišli soupeři na poslední dva turnaje. Byl zařazen mezi muže, kde si vedl nad očekávání dobře. Nad zkušenými hráči vybojoval několik setů. Pro příští rok musíme více propagovat tento turnaj, aby se hlavně v mládežnických kategoriích sešlo více adeptů na stolní tenis.

4. Turnaj o Pohár města Svobody nad Úpou

Předposledního turnaje se zúčastnilo celkem 10 hráčů. Vítězně vyšel z urputných bojů Mirek Baier, který pouze lepším vzájemným utkání s Tomášem Friedrichem obsadil 1. místo. třetí místo obsadil představitel starší generace Josef Soukup. V duelu žákyň zvítězila Jana Friedrichová nad Terezou Slaninovou. V losované čtyřhře zvítězil pár Friedrich - Erban. Na 2. místě skončil soutěžní pár Soukup - Žďárský. Zveme všechny na zítra 29.12 na dvojnásobně hodnocený závěrečný turnaj o tento pohár, který může ještě pořádně zamíchat celkovým pořadí.

vánoční a Novoroční přání

Přejeme Všem našim členům, pohodové Vánoční svátky a do nastávajícího roku 2008 zdraví, pohodu a trochu sportovního štěstí. Připomínáme turnaj o Pohár města Svobody nad Úpou, který bude 28 a 29.12. 30.12.2007 od 9.00 hodin bude uspořádán pro členy oddílu Silvestrovský turnaj na který Vás srdečně zveme.

výsledky družstva starších  žákyň

v druhém kole

V Bernarticích naše žákyně znovu vyhráli nad Žacléřem 6-3 a stejným výsledkem nad žákyněmi z Bernartic 6-3

Výsledky ze Žitavy

V Žitavě naši hráči odvedli soupeři porážku z jarních bojů ve Svobodě nad Úpou v zápasu Aček a Béček. V soutěži jednotlivců obhájil své výsostné postavení Jakub Erban, Který znovu celé sportovní klání odehrál bez porážky. Čtvrté místo si vybojovala Jana Friedrichová a velký posun udělala pátým místem Eliška Janková. Za svými možnostmi zůstali Tereza Slaninová a Jan Juhász. Odměnou pro všechny zúčastněné byla jízda v sobotu v poledne na motokárách.

výsledky družstev v

9. kole

I. třída:  SK Janské Lázně A - Vrchlabí C 14-4 ; II. třída: Tatran Hostinné C - SK Janské Lázně B 15 - 3;  III. třída:  SK Janské Lázně C - Tatran Hostinné D 7- 11;

výsledky družstev v

 8. kole

I. třída: Sokol Velké Svatoňovice A - SK Janské Lázně A ; II. třída: SK Janské Lázně B - TJ Poříčí B 15 - 3;  III. třída: TJ Dvůr Králové D - SK Janské Lázně C 9 - 9;

výsledek rozhodnutí regionálního výboru ST

Za nedohraný zápas mezi SK Janské Lázně A - Bernartice B dostalo družstvo Bernartic pokutu ve výši 500.- Kč a minus bod za kontumaci zápasu a SK Janské Lázně za nedostatky v zápise pokuta 50.- Kč. (špatně napsané výsledky zápasů a jejich součet)

výsledky družstev v 7. kole

I. třída: SK Janské Lázně A - Bernartice B 18 - 0 (kontumace ve prospěch domácího družstva. Soupeř nedohrál zápas a za stavu 5 - 1 pro domácí  a předčasně odjel); II. třída: Baník Rtyně C - SK Janské Lázně B 12 - 6;  III. třída: SK Janské Lázně C - Sokol Velké Svatoňovice 13 - 5;

výsledky družstva starších  žákyň

SK Janské Lázně - Loko Trutnov 8 - 1; SK Janské Lázně - Sokol Stěžery 9 - 0; Sparta Úpice - SK Janské Lázně 2 - 7.

výsledky našich hráček RP jednotlivců - starší žákyně

Rtyně v Podkrkonoší 4.11.07

Dvouhra starších žákyně : 2.místo FRIEDRICHOVÁ Jana  S.K. Janské Lázně. Čtyřhra starších žákyň: 2.místo JANKOVÁ – FRIEDRICHOVÁ S.K. Janské Lázně. Smíšená čtyřhra: 3.-4.místo  JANKOVÁ – KLÍMA Janské Lázně - Hostinné                         

Mall.cz -

- liga bez bariér

2007

V sobotu 10.11 proběhlo poslední kolo ligy - dlouhodobé soutěže tělesně postižených sportovců ve stolním tenise. A družstvo vyhrálo ve Lhůtě nad Prahou 10 - 8 a nad družstvem ze Lhůty 12 - 6. V konečné tabulce obsadilo pěkné 4. místo. B družstvo v Radimi v prvním utkání prohrálo s Hradcem Královým 10 - 8 a v druhém utkání zvítězilo nad týmem z Ostravy 11 - 7. V konečné tabulce obsadilo výborné 5. místo z 9 družstev.

výsledky družstev v 6. kole I. třída: Sparta Úpice B - SK Janské Lázně A 1 - 17; II. třída: SK Janské Lázně B - Loko. Trutnov 13 - 5;  III. třída: SK Janské Lázně C - Sokol Velké Svatoňovice 13 - 5  ;
3. Turnaj o Pohár města Svobody nad Úpou

Třetího turnaje, který se odehrál 27.10 se zúčastnilo 10 hráčů a hráček. Byly rozděleny do dvou skupin. Jedna po 6 hráčích ve kterých byli všichni starší registrovaní hráči s Lucii Slaninovou a ve druhé mladší žákyně ke kterým se přiřadil jediný neregistrovaný hráč Jindra Jebavý. V první skupině nepoznal porážku Mirek Baier i když v utkání mezi Tomášem Friedrichem musel odvracet dva mečboly. Tímto si zaslouženě odnesl palmu vítězství. Druhý se umístil Petr Bureš před Ondřejem Hnikem a Tomášem Friedrichem. Při rovnosti bodů mezi těmito třemi hráči rozhodoval poměr sad. Ve druhé skupině vyhrál Jindra Jebavý před Terezou Slaninovou a Janou Friedrichovou. V tradiční losované čtyřhře vyhrála dvojice Friedrich - Žďárský před dvojicí Baier - Slaninová Tereza. 4tý a 5tý turnaj se uskuteční o Vánočních prázdninách 28 a 29.12.07. Doufejme a věříme, že se nás na těchto dvou posledních turnajích sejde více hráčů a hráček.

družební setkání

žáků

 v Žitavě (Zittau)

Přišlo pozvání na tradiční setkání žáků v Žitavě, které by se mělo uskutečnit 7.12 - 9.12.07. Jako tradičně bude vysláno družstvo o 8 hráčích a dvou dospělých osob. Nominováni jsou: Slaninová Tereza, Janková Eliška, Formanová Denisa, Jakub Erban, Jan Juhász, Čeněk Rakus, Robert Plecháč, Filip Rolenec. Náhradník Lukáš Kocík

Regionální přebory jednotlivců

pro rok 2007

Přebory dospělých, Dvůr Králové n.L – sobota 3.11.2007 – přihlášky do středy 31.10 2007 na j.fisera@tiscali.cz

Přebory staršího žactva, Rtyně v P. – neděle 4.11.2007 – přihlášky do středy 31.10. 2007 na rmeier@volny.cz

Přebory mladšího žactva, Úpice–sobota 17.11. 2007 – přihlášky do středy 14.11. 2007 na rmeier@volny.cz

Přebory dorostu, Úpice – neděle 18.11.2007 – přihlášky do středy 14.11. 2007 na rmeier@volny.cz

výsledky družstev v 5. kole

I. třída: SK Janské Lázně A - TJ Poříčí A 15 - 3; II. třída: SK Janské Lázně B - Vrchlabí D 12 - 6; III. třída: Sparta Úpice D - SK Janské Lázně C 6 - 12;

pozvání

Od přátel z Poznaně, jsme dostali pozvání pro 4 osoby k turnaji družstev TP v termínu 22. - 25.11.2007.

výsledky družstev 4. kolo

II. třída: Markoušovice A - SK Janské Lázně B 7 - 11; I. třída: TJ Rudník A - SK Janské Lázně A 1 - 17; III. třída: SK Janské Lázně C - Markoušovice B 14 - 4;

výsledky družstev v 3. kole II. třída: SK Janské Lázně B - TJ Lánov B 13 - 7; I. třída: SK Janské Lázně A - TJ Jiskra Bernartice C 16 - 2; III. třída: TJ Poříčí C - SK Janské Lázně C 15 - 3;
odhlášení Divize žen

Družstvo žen bylo vedením oddílu odhlášeno ze soutěže z důvodů dlouhodobé absence Terezy Krčmářové (ze zdravotních důvodů), zařazením Nikoly Tothové do užšího kádru družstva basketbalu Kary Trutnov (koliduji zápasové termíny) a v neposlední řadě nepřítomnost Michaely Hůrkové, která se do dnešního dne nebyla schopna  pořádně se vyjádřit k učinkování v družstvu. Jediná hráčka, která byla schopna reprezentovat je Slaninová Lucie. Ostatní starší žákyně s kterými jsme odehrály utkání v Hronově a v Dobré nestačí výkonnostně na tuto soutěž. Proto se vedení oddílu obrátilo na STK KvHSST o vyřazení družstva z Divizní soutěže. Pro vedení oddílu je tento krok velice nepříjemný, kterým ztrácí mezi stolnětenisovou veřejností na vážnosti.

výsledky družstev v 2. kole

II. třída: V. Svatoňovice - SK Janské Lázně B 1 - 17; III. třída: SK Janské Lázně C - Rudník B 15 - 3; I. třída: Hostinné C - SK Janské Lázně A 3 - 15; Divize ženy: TJ Hronov - SK Janské Lázně 10 - 0; Dobré C - SK Janské Lázně 10 - 0. Krátké komentáře k zápasům jsou u výsledků jednotlivých soutěží.

výsledky družstev v 1. kole

I. třída: SK Janské Lázně A - Dvůr Králové C 10 - 8; II. třída: SK Janské Lázně B - Žacléř B 7 - 11, III. třída: Žacléř C - SK Janské Lázně C 10 - 8; Divize ženy: SK Janské Lázně - SK Vršovan Voděrady B 4 - 6. Krátké komentáře k zápasům jsou u výsledků jednotlivých soutěží.

termíny BTM V kalendáři akcí pro rok 2007  / 2008 jsou termíny bodovacích turnajů pro mládež a dorost
Oblastní přebor družstev TP

14.10.07 bude v herně Rýchorka uspořádán Oblastní přebor družstev TP Královehradeckého a Pardubického kraje.

MČR družstev TP Sadská

Vynikajícího výsledku dosáhlo A družstvo v sestavě Ďuračka, Jančura, Bureš na 35. mistrovství družstev TP, kdy z 12 týmů vybojovalo 2 místo. Ve finálovém zápase odešlo s favorizovaným Jičínem těsně poraženo 3 - 4. Překvapilo družstvo C v sestavě Kocúr, Pilnáček a Stodola, kteří postoupili do finálové osmičky. Celkové výsledky našich  družstev: C družstvo 8 místo, B družstvo 9 místo a D družstvo 12 místo. Poprvé za dobu konání MČR prezentoval jeden oddíl 4 družstva. V Mall.cz-liga bez bariér sehráli naše družstva vítězná utkání: Áčko s Baníkem Ostrava o.s 12 - 6 a Béčko se SKTP Sokol Lhůta 14 - 4. Těmito výsledky postoupili v tabulce: A družstvo na 4 místo a B družstvo na 7. místo

turnaj Bernartice

Na turnaji v Bernarticích, který se koná na zahájení soutěžního roku prokázal Vlasta Toth vynikající připravenost a tento velice kvalitně obsazený turnaj vyhrál. Mirek Baier s jedním vítězstvím a Tomáš Friedrich bez vítězství sbírali cenné zkušenosti s kvalitními hráči, které se budou hodit v nastávající sezóně. Turnaje se zúčastnili i Nikola Tothová a Lucka Slaninová, které vybojovali po jednom vítězství.

Turnaj Ružomberok

V sestavě Havrda, Hlošek, Bureš bylo 25.8 - 26.8.07 sehráno trojutkání v Ružomberku. Proti našim hráčům nastoupili hráči ze sportovního klubu Radom ( Polsko ) a domácího SKST Ružomberok. V jejich sestavách se objevili státní reprezentanti, na které veškeré snažení našich hráčů nestačilo. Ani v soutěži jednotlivců se naši hráči neprosadili. Ale i přes tyto výsledky byly pozvány na turnaj TP do Polské Radomi, který bude v říjnu tohoto roku.

rozlosování

Divize žen

Pod heslem "výsledky Divize žen" je rozlosování soutěže 2007 / 2008. Pro informaci, ženy začínají již 22.9 doma s Litomyšlí B a Voděrady C. 30.9 jedou do Dobré C a Hronova.

Regionální schůze stolního tenisu

31.7.07 byl zvolen Miroslav Meier předsedou RSST na jeden rok. Dalšími členy RSST byly zvoleni a jmenováni do funkcí: předseda STK Ing. Antonín Šnajdr - dospělí, člen STK Reinhard Kleiner - mládež, Lenka Kalášková - finance a Václav Hrbek - tajemník ( Mailové informace )

kemp Sadská 2008

Pro kemp stolního tenisu v roce 2008 bylo zajednáno 9 míst s garancí ceny roku 2007. Termín zajednaného kempu je 20.7 - 26.7.2008. Do konce měsíce listopadu je třeba vedoucímu oddílu podat předběžnou přihlášku na tento kemp, aby mohl následně potvrdit určitý počet míst podle těchto předběžných přihlášek. Pro velký zájem o ubytování A je třeba toto provést do konce tohoto roku. 

Soutěžní rok

07 / 08

Do nastávajícího soutěžního roku 07 / 08 jsme přihlásili tyto družstva. Muži A vedoucí družstva Vlastimil Toth, B vedoucí družstva Karel Cvejn, C vedoucí družstva Josef Soukup. Starší žáci a žákyně vedoucí družstev Bureš Petr a do Divize Královehradeckého a Pardubického kraje družstvo žen, vedoucí družstva Petr Bureš. Soupisky jednotlivých družstev budou uveřejněny pod jednotlivými družstvy. Vedoucí družstev zajistí společnou fotku minimálně prvních čtyř.

přátelské utkání s Lenešicemi

Pro přátelské utkání, které se uskutečnilo 31.7. od 18.00 s hráči oddílu stolního tenisu Lenešice jsme nastoupili v sestavě Bureš, Cvejn, Friedrich, Baier, Soukup. Pro družstvo krajského přeboru západočeského kraje jsme nebyli velkým soupeřem. Jediné body jsme získali nad 5 hráčem (náhradníkem, hráčem okresního přeboru), který doplnil čtveřici.

přestup

Vedením Sparty Úpice byl podepsán přestupní lístek pro Bronislava Pelikuse do SK Janské Lázně. Tímto přestupem A družstvo znovu posílilo s nadějí o vybojování postupového místa do Krajského přeboru.

Poděkování

Vedení oddílu děkuje všem, kteří pomohli a přispěli svoji pomoci k hladkému průběhu mezinárodního turnaje v Janských Lázních a herně ve Svobodě nad Úpou o "Putovní pohár města J.L." Touto pomocí potvrdili svoji oddílovou příslušnost. Věříme, že i v dalším ročníku se bude moci ředitelství turnaje na jejich pomoc spolehnout. Nejvíce si váží těch pomocníků, kterým se zrovna tento termín nehodil a přesto byli platnými pomocníky. Ještě jednou všem kteří pomohli patří upřímný dík.

2. Turnaj o Pohár města Svobody nad Úpou

 

Druhého turnaje 2.6.07 se zúčastnilo celkem19 hráčů a hráček. Tentokrát si přijeli zahrát tři kamarádky našich hráček z Trutnova. Tyto hráčky byli v jedné skupině a sehráli mezi sebou dvoukolový turnaj ze kterého vyšla vítězně Lucka Potočková, která neprohrála ani jednou. Ve druhé skupině byli zařazeni žáci a žákyně a neregistrovanými muži. V této skupině zvítězil Filip Rolenec před Jindřichem Jebavým. Ostatní aktivní hráči a hráčky byli rozlosovány do dvou skupin a vítězové těchto skupin Lucka Slaninová a Nikola Tothová se utkali o celkového vítěze. V tomto duelu zvítězila Nikola Tothová 3 - 1. O druhé a třetí místo se utkali Tomáš Friedrich a Davidem Vaňkem. V tomto utkání zvítězil Tomáš 3 - 2. Jako pokaždé byl tento turnaj zakončen čtyřhrami ve kterých zvítězila dvojice Tomáš Friedrich před párem Baier Hník. Třetí turnaj bude  uspořádán v říjnu podle volných termínů na základě rozlosování Regionálních přeborů družstev. Průběžná tabulka je uvedena pod heslem Pohár města Svoboda n/Ú.- výsledky.

1. Turnaj o Pohár města Svobody nad Úpou

 Prvního turnaje 12.5.07 o Pohár města Svobody nad Úpou se zúčastnilo 12 hráčů a hráček. Mezi organizovanými muži zvítězil Tomáš Friedrich, který potvrdil svoji zvyšující formu. Porazil Jak Bureše tak Soukupa. Prohrál jen s Ondřejem Hníkem, který nad ním vyhrál svým atypickým způsobem hry na kterou Tomáš nenašel trpělivost a přesnost. V mladších žácích vyhrála Tereza Slaninová. Při rovnosti bodů  mezi Friedrichovou, Slaninovou a Filipa Rolence rozhodoval poměr setu, které měla Tereza o jeden lepší. Jediný neregistrovaný muž, byl zařazen do skupiny mezi žáky se kterými sehrál vyrovnané zápasy. Jako vždy na ukončení byl sehrán turnaj losovaných čtyřher ve kterém zvítězila dvojice Tomáš Friedrich a Filipem Rolencem před dvojicí Hník Janková. Druhý turnaj je neplánován  na sobotu 2.6 od 8.45 hodin.Podrobnosti jsou v propozicích turnaje pod heslem Pohár města Svoboda n/Ú.

družební setkání

žáků

SK J. Lázně

a německé školy Burgteichschule ze Žitavy (Zittau)

V pátek 4.5. jsme uvítali v Janských Lázních skupinu dětí z Žitavské školy. Ubytovali se již tradičně v penziónu "Villa". Po ubytovací proceduře a večeři odjeli do herny na společný trénink. V rámci tohoto společného tréninku byly losem sestaveny dvojice. Jeden hráč domácího SK a jeden hráč z německé strany. Po urputných bojích této dá se říci již tradiční soutěži zvítězil pár Nikola Tothová s partnerem Erikem Liebischem před dvojicí Christophem Dankerem a Terezou Slaninovou. Třetí místo si vybojovali třemi vítězstvími Filip Rolenec a Lukáš Kocík. Sobotní setkání začalo slavnostním nástupem všech účastníků. Dopoledním programem byly utkání A a B družstev ve kterých zvítězilo vždy hostující družstvo. B družstvo nastoupilo pouze se třemi hráči, neboť Denisa Formanová nenastoupila pro náhlou indispozici. Tímto vedli hosté již 5 - 0. V konečném bodovém hodnocení tato ztráta byla rozhodující. Obě družstva odešla poražena stejným rozdílem 11 - 7. V utkání B družstev překvapivě sehráli dobře Jan Juhász a Eliška Janková oba se třemi vítězstvími. Po obědě se rozehrál turnaj, kdy účastníci byli rozděleni do 4 čtyřčlenných skupin. V této soutěži jednotlivců se našim vedlo již daleko lépe a Jakub Erban potvrdil svoji neporazitelnost a celý den nepotkal svého přemožitele. I ve finálovém utkání zvrátil nepříznivý stav 0 - 2 ve vítězství nad Aline Wagner 3 - 2. V utkání o třetí místo překvapivě zvítězila Tereza Slaninová nad  o dva roky starším Christophem Dankerem ze Žitavy, který se touto porážkou loučil s účastí na těchto setkáních. Další umístění našich hráčů: 5. místo Filip Rolenec, 7. místo Jan Juhász, 9. Jana Friedrichová, 12. místo Eliška Janková, 14. místo Čeněk Rakus. Po těchto celodenních bojích jsme měli společnou večeři a společné večerní posezení v Janských Lázních. Na neděli bylo připraveno ježdění na koních, ale nepřízeň počasí nás donutilo ke sportování na bowlingových drahách ve sportovním centru Olympia v Trutnově. Poděkování patří i dvěma pomocnicím Nikole Tothové a Lucii Slaninové, které pomáhali organizovat sobotní zápasy a turnaj.

Poděkování patří i zponzorům a podporovatelům tohoto projektu Nadaci 77 konta Bariéry, Českoněmeckému fondu budoucnosti, SK Janské Lázně. Bylo přijato pozvání do Žitavy, které by se mělo uskutečnit na přelomu listopadu a prosince tohoto roku.

Brigáda

Poděkování: Vlastovi Tothovi, Nikole Tothové, Lucce a Tereze Slaninovým, Čeňkovi Rakusovi, Josefu Soukupovi a Petru Burešovi za účast na vyhlášené úklidové brigádě 26.4. s drobnými opravami některých věcí v herně.

poděkování

Vedení oddílu stolního tenisu děkuje manželům Rakusovým za příspěvek 5 000.- Kč

protest

16.4 byl doporučeným dopisem předsedovi oddílu SK Janské Lázně potvrzen výsledek zápasu Žacléře - Hostinného 10 - 8. Žacléři byla udělena pokuta 200.-Kč za nedodržení oznámení změny začátku utkání z 19.00 na 17.00 hodin.

Oblastní přebor

V oblastním přeboru jednotlivců TP v Hradci Královém 14.4.07 obsadili naši hráči tyto místa. Ve skupině 9 - 10 Vladislav Líska 2. místo, Petr Bureš 3. místo. Ve skupině 7 - 8 Luboš Kocúr 2. místo. Ženy byly úspěšnější ve skupině 9 - 10 Potůčková Anděla 1. místo, Dagmar Švejdová 2. místo. Přeborů se zúčastnilo z naše oddílu 10 hráčů a hráček.

Valná hromada SK Janské Lázně

V pátek 27.4.07 od 19.30 v restauraci Bellevue v Janských Lázních se bude konat jako každoročně valná hromada celého SK Janské Lázně. Oddíl stolního tenisu a oddíl TP mají dohromady 8 delegátů. Návrh na delegáty: Bureš, Toth, Tothová, Soukup, Slaninová L., Friedrich, Cvejn a Baier.

přebor oddílu

7.4.07 proběhl přebor oddílu ve stolním tenise, kterého se zúčastnilo 13 hráčů. Byly rozdělení do čtyř skupin ( tři tříčlenné a jedna čtyřčlenná ). První dva postoupily do finálového pavouka. Třetí a čtvrtí hráli pavouka o umístění na 9 - 13 místě. Přeborníkem pro letošní rok se stal bez velkých problémů Vlastimil Toth, který byl rovněž vyhlášen nejlepším hráčem oddílu v právě ukončeném soutěžním roce. Ve finále porazil Karla Cvejna 4 - 1. Třetí místo obsadil Petr Bureš, který v bitvě vyhrál nad Romanem Vackem 3 - 2. po tomto přeboru byl sehrán turnaj čtyřher ve kterém zvítězila dvojce Bureš-Cvejn nad rodinnou dvojicí Tothových. Dalšími nejlepšími hráči uplynulého roku byly vyhlášeni Nikola Tothová, Jana Friedrichová a Jakub Erban. Po tomto turnaji proběhla členská schůze oddílu na které se sešlo 16 členů a rodičů. Předseda seznámil přítomné o činnosti a připravovaných akcí. Apeloval na rodiče hrajících dětí, o pravidelnou docházku na tréninky. Navrhl při stávající členské základně přihlásit do příštího soutěžního roku A  družstvo mužů s vedoucím Vlastou Tothem, B družstvo mužů s vedoucím Karlem Cvejnem, C družstvo mužů s vedoucím Josefem Soukupem, a družstvo žen, starších žáků a žákyň s vedoucím Petrem Burešem. V sobotu 28.4 bude od 9.00 hodin uspořádána brigáda na opravu zařízení v herně, úklid herny a jejího okolí.

Velikonoční turnaj mládeže

6.4.07 od 10.00 hodin se uskutečnil turnaj na kterém se sešlo 7 žáků a žákyň.Vítězství a věcný dar si odnesl Jakub Erban, který zvítězil s přehledem a neztratil přitom ani set. Druhé místo překvapivě si vybojoval Filip Rolenec nad Janou Friedrichovou. Čtvrté místo obsadila Tereza Slaninová a na dalších místech Lukáš Kocík, Eliška Janková a  výsledkovou listinu uzavřela Denisa Formanová. Na závěr tohoto turnaje se vylosovaly páry do čtyřher ve které zvítězili Jakub s Terezou, druzí byli Jana s Lukášem a třetí Eliška s Filipem.

Český pohár

A družstvo

30.3.07 od 16.00 hodin sehrálo A družstvo vyrovnané utkání s družstvem Tatranu Hostinné. Ještě před posledními dvouhrami měli velikou naději o překvapivý výsledek, ale zkušenost hráčů vedoucího týmu soutěže 1M nedovolil našim hráčům dotáhnout tento zápas do vítězství. Znovu nejlépe zahrál Vlasta Toth, který získal 2,5 bodu. V posledním zápase se nepodařil Roman Vacek prosadit proti Martinu Šneberkovi a tím získal jen 1,5 bodu. Láďa Nývlt měl dobře rozehrané dva zápasy, které vždy v koncovce ztratil. Znovu nepřispěl do celkového součtu žádným bodem. Hráči si zasluhují velikou pochvalu, že tento zápas odehráli v dobré atmosféře. Zápas skončil 6 - 4 pro Tatran Hostinné A

Český pohár

A družstvo

A družstvo sehrálo druhé kolo Českého poháru doma 23.3.07 s družstvem Voděrady A, které hraje krajský přebor MI. Ve vyrovnaném utkání 5 - 5 nakonec těsně vyhrálo domácí družstvo na součet setů, který byl 20 - 19. Výborně zahrál Vlasta Toth který získal 3.5, bodů a Roman Vacek 1.5 bodů.  Pár Vacek - Toth výhrou ve čtyřhře položili první kamínek k celkovému vítězství. Tentokrát zůstal Ladislav Nývlt bez bodu.

Český pohár ženy

Posledním turnajem pro ženy je Český pohár, který se bude hrát 14.4.07 v herně Montasu Hradec Králové od 8.30 hodin. Nominovány jsou Tothová N, Slaninová Lucie, Krčmářová T.

Krajské přebory družstev

mládeže

Na Krajských přeborech družstev starších žákyň 3.3.2007 v Českém Meziříčí obsadili  naše děvčata Tereza Slaninová, Jana Friedrichová 5 - 6 místo. Těsnou prohrou 3 - 2 se Sokolem Chlumec nad Cidlinou se nedostala mezi první čtyři družstva.

Český pohár

B družstvo

B družstvo sehrálo předkolo Českého poháru v obci Jasenná v sestavě Karel Cvejn, Tomáš Friedrich, Petr Bureš a bez problémů vyhrálo 6 - 0. V celém zápase ztratili pouze dva sety. V dalším kole přivítali na domácích stolech 2.3.07 nasazené družstvo Rtyně se kterým stejným poměrem prohráli.

 

starší žákyně

Starší žákyně odehráli svůj 4 turnaj na domácích stolech. Nehráli v takové pohodě v jaké jsme předpokládali. Zápasy s Bernarticemi a Úpicí prohráli shodně 4 - 5. Vyhráli nad Žacléřem 5 - 4 a nad Trutnovem 7 - 2. Stále našim hráčkám schází větší bojovnost a vůle po vítězství.

starší žáci

Závěrečný turnaj starších žáků o 5 - 8 místo, zvládli naši kluci dobře. Prohráli pouze těsně  se Rtyní, ale s Trutnovem a Úpicí si poradili. Po loňském 9 místě je letošní konečné 6 místo z 12 družstev úspěchem. Gratulujeme!! 

druhý prázdninový turnaj

Organizátoři chtěli uskutečnit v druhém turnaji soutěž čtyřher. Ale sněhové podmínky, které v letošní zimě jsou, byli příliš velkým konkurentem. Na turnaj se dostavilo pouze 6 hráčů a tak se sehrál turnaj jednotlivců, který znovu vyhrál  Tomáš Friedrich před Mirkem Baierem. 

první prázdninový turnaj

Na tento první prázdninový turnaj se přihlásilo 6 hráčů domácí oddílu, pan Jaroslav Janko  jako neregistrovaný hráč a Kristýna Matějíčková divizní hráčka Lokomotivy Trutnov. Hrálo se v jedné skupině každý s každým. Mladší žákyně a žáci měli v každém setu 5 míčků náskok. Hrálo se na 4 vítězné sety. Celkovým vítězem se stal Tomáš Friedrich, druhé místo obsadila  Kristýnka Matějíčková a na třetím místě se umístil Mirek Baier. 

Divize žen První utkání ve Voděradech 11.2. se sehraje od 14.00 hodin pro obsazenost tělocvičny. 

termíny 

Č. poháru

I. kolo (předkolo): pátek 2. března 2007 ,  II. kolo: pátek 23. března 2007

III. kolo: pátek 30. března 2007

Krajské přebory družstev

 dorostenek

Na Krajské přebory dorostenek 4.3.07 v Českém Meziříčí je také nominováno družstvo SK Janské Lázně v sestavě Tothová, Slaninová Lucie a Tereza a Friedrichová.  Dvoučlenné družstvo a prezentace je v místě konání od 8.00 do 8.30 hodin

Český pohár

Vedení oddílu přihlásilo do soutěže Českého poháru 2007, A družstvo mužů pod vedením Vlasty Totha, B družstvo mužů pod vedením Karla Cvejna a družstvo žen pod vedením Petra Bureše 

školní jarní prázdniny Na jarní prázdniny se připravují turnaje mládeže. 1. turnaj jednotlivců bude v úterý 6.2 od 10.oo hodin. 2. turnaj čtyřher bude ve čtvrtek 8.2 taktéž od 10.00 hodin. Systém soutěží bude určen dle počtu účastníků.
Krajské přebory dorostenek Jediná naše účastnice Lucka Slaninová byla nominována na KP dorostenek. V jednotlivcích obsadila 13 - 16 místo. Ve smíšené čtyřhře s Michalem Luňákem z TJ Nová Paka obsadili 9 - 16 místo. S Lucii Tomanovou z Jiskry Jaroměř obsadili ve čtyřhře 5 - 8 místo.
Vánoční turnaj

č.2

 

Druhého Vánočního turnaje se zúčastnilo15 hráčů a hráček. Byly rozděleny na dvě skupiny po čtyřech a jedna po 7 hráčích. Do čtyřčlenných skupin byli začazeny mladší žáci a hráči kteří nehrají pravidelnou soutěž. Z těchto skupin vyšel vítězně Lukáš Kocík, který ve finále porazil Filipa Rolence. Třetí místo obsadila Tereza Slaninová. Ze sedmičlenné skupiny vyšla vítězně Lucka Slaninová, druhý byl Tomáš Friedrich a třetí Ondřej Hník. Pro větší účast nebyly hrány čtyřhry jako obvykle na závěr každého turnaje. Věříme, že tyto turnaje přispěli k větší propagaci stolního tenisu ve Svobodě nad Úpou. Obrazový materiál zajistil sportovní propagátor Standa Ondráček.

Vánoční turnaj

č.1

Prvního Vánočního turnaje se zúčastnilo 8 hráčů v široké věkové hranici. Od 11 let do 63 let. Jeden hráč byl z Jihoafricé republiky. Výsledky: 1/ místo Soukup Josef, 2/ Kocík Richard, 3/ Zass Franklin ( jihoafrická republika), 4/ Friedrichová Jana, 5/ Slaninová Tereza, 6/ Kocík Lukáš, 7/ Janková Eliška a  mimo soutěž do 8 hráčů doplnil Petr Bureš V soutěži čtyřher zvítězila dvojice Josef Soukup, Kocík Lukáš, která ve finálovém zápase porazila  dvojicí Janková Eliška, Petr Bureš

utkání mezi 

A a B 

družstvem mužů

V pátek před Vánočními svátky bylo sehráno prestižní utkání mezi A a B družstvem mužů. Po trochu nervózním začátku při čtyřhře a konci utkání při zápase mezi Honzou Kubištou a Láďovi Nývltovi proběhlo utkání ve sportovním duchu. Celkově vyhrálo A družstvo 14-4. B družstvo získalo bod ve čtyřhře, dva nad Petrem Burešem a jeden Nývltovou skrečí. Po tomto zápase bylo přátelské posezení a diskuse o proběhlých polovinách soutěžích v Aqua Baru. Vytrvalci pokračovali do ranních hodin na Lesance v Janských Lázních.

ženy

Nedobrá zpráva pro družstvo žen. Tereza Krčmářová je zraněna a 6 týdnů nebude moci trénovat a tudíž hrát zápasy. Věříme, že se co nejdříve vrátí za zelené stoly a bude platnou hráčkou. Přejeme brzké uzdravení.

Oblastní přebory družstev TP 2006

9.12.2006 byly sehrány Oblastní přebory družstev TP ve Svobodě nad Úpou. Sešlo se celkem 18 hráčů a hráček. Tradičně byly zastoupeny oddíly Čechie Hradec Králové a SK Janské Lázně. Každý oddíl měl dvě družstva mužů a jedno družstvo žen. Prvenství si odnesli hráči Čechie Hradec Králové A, druhé místo obsadilo družstvo SK Janské Lázně A, které hrálo v sestavě Vladimír Havrda, Ladislav Líska a Bureš Petr, třetí bylo B družstvo z Hradce a čtvrté B družstvo SK Janské Lázně. B družstvo hrálo v sestavě Jiří Pilnáček, Radek Stodola a Daniel Adolf. V ženách jsme oplatili Hradeckým výhru. Zvítězila dvojce Anděla Potůčková a Ivona Kopuncová nad dvojicí Zdenou Venclovou a Jaroslavou Myslivcovou z Hradce Králového. Na závěr jsme byly pozváni na vánoční turnaj, který bude organizovat Čechie Hradec Králové ve čtvrtek 28.12.2006 od 9 hodin.

Konečné výsledky "Poháru města Svobody nad Úpou" 2006

K nedělnímu finálovému turnaji se sešlo celkem 14 hráčů a hráček. Byly rozděleny do dvou skupin. Muži registrovaní a neregistrovaní s Luckou Slaninovou utvořili 8 člennou skupinu. Ve druhé 6 členné skupině hráli žáci a žákyně. V první skupině zvítězil Petr Bureš, druhé místo obsadil David Vaněk a třetí místo obsadila Lucka Slaninová, která porazila, jak Tomáše Friedricha tak Mirka Baiera. S neregistrovanými pány si také lehce poradila. V žácích dominoval Jakub Erban, který v turnaji neztratil ani set. Celkovými vítězi ve svých kategoriích se stali Muži: Vaněk David, ženách Slaninová Lucie, Žáci: Jakub Erban a žákyních: Slaninová Tereza a v neregistrovaných mužích Slanina Jiří. Celkem se těchto turnajů zúčastnilo 62 hráčů a hráček. Věříme, že příštího roku tento turnaj navštíví a bude hrát větší počet. Tento turnaj nám pomohlo finančně zajistit město Svoboda nad Úpou a TSUT v projektu "Sportuj s námi". Vítězové všech kategorií získali malé poháry a první tři z každé kategorie medaile a diplom.

Žitava

17 - 19.11.06

17.11 – 19.11.2006 odjela naše 10členná výprava do Žitavy. Tradičně jsme při cestě navštívili Aqua park v zábavném centru Babylon v Liberci. Po 4,5 hodinovém pobytu v tomto zařízení jsme 8 dětí a dva dospělí, jako řidiči, dojeli do Žitavy. Ubytovali nás v mládežnické ubytovně „Buď fit“ v 9 km vzdáleném městečku Waltersdorf. Večer místo společného tréninku, dostal každý možnost 10 minut se svést na závodní motokáře. Pro děti to bylo velké překvapení a zážitek. Sobotní dopoledne jsme využili pro děti, které byli v Žitavě poprvé prohlídku města s výstupem na vyhlídkovou kostelní věž, ze které byl krásný výhled na město a jeho okolí. Odpoledne se uskutečnilo utkání A a B družstev. Celkovým součtem bodů jsme obhájili vítězství z Janských Lázní. Toto vítězství bylo jedno z nejtěsnějších 13 – 12 bodů a rozdíl jsme byli pouze o dva lepší. Byli jsme  úspěšní i v nedělní soutěži jednotlivců ve kterém Jakub Erban obsadil 1. místo.

Turnaj 

 Hradec Králové

Na tomto turnaji se naše družstvo umístilo na 10 místě ze 13 družstev. nezvládli rozhodující utkání ve skupině s Pražským družstvem,  prohráli 3 - 2 a to naše družstvo odsunulo na 4 místo ve skupině Tímto se dostalo do skupiny o konečné 10 - 13 místo, kde svá utkání vyhrálo a tudíž obsadilo nelichotivé 10 místo.

turnaj 

Zeliona Góra

27.10 - 29.10 se družstvo SK janské Lázně zúčastnilo mezinárodního turnaje TP. V základní skupině ve které obsadilo 4 místo z 5ti pouze horším poměrem dvou setů. I když ve svém druhém utkání vyhrálo nad nasazeným1. družstvem domácích.  V dalších utkáních  pro zranění nemohl náš hráč č. 1 Milan Ďuračka podávat takový výkon, jaký by si představoval. V soutěži OPEN pro toto zranění odstoupil z této soutěže. Celkově družstvo skončilo na 7. místě. Na posledním 10. místě skončilo naše B družstvo. Pro svůj věkový průměr 68 let, je i účast na tomto turnaji obdivuhodné. B tým hrál v sestavě Anděla Potůčková, MUDr.Jaroslav Dvořák a Ladislav Vít. A tým hrál v sestavě Milan Ďuračka, Petr Bureš a Vladimír Havrda,

provoz herny Byla zaplacena faktura na provoz herny za rok 2005 a částečně za rok 2006, která činí 52000.- Kč. Je to vysoká částka, kterou v letošním roce můžeme ještě uhradit. Žádám členy o návrhy  nad možností v úsporách provozních nákladů herny na následující období.

Časový rozpis tréninků a zařazení do skupin

Tento 42.týden od 17.00 – 18.45 povede trénink Petr Bureš 1. skupinu: Juhasz Jan, Slaninová Tereza, Hainišová Alena, Janková Eliška, Kozubková Kristýna, Friedrichová Jana, Tesař Michal, Kocík Lukáš, Rakus Čeněk, Tomeš Filip a Rolenec Filip. Tento týden bude trénovat i 2. skupinu od 18.45 do 20.15 Petr Bureš:Erban Jakub, Friedrich Tomáš, Hůrková Michaela, Slaninová Lucie, Krčmářová Tereza, Tothová Nikola, Středová Lenka a Oliver Lindt. Od 20.15 do 22.00  budou trénovat muži A a B. Přesuny hráčů ve skupinách je možné po dohodě s trenéry. 

smutná zpráva

V pondělí 25.9.2006 odešel navždy náš dlouholetý kamarád a hráč pan Jiří Dzuro. Bylo mu 65 let. Dlouhá léta, byl se svým spoluhráčem Milanem Ďuračkou v družstvech ve stolním tenise tělesně postižených mezi nejlepšími. V roce 2002 mu byla udělena ceny Fair-Play za svou dlouholetou hráčskou činnost u příležitosti 7. ročníku mezinárodního turnaje o "Putovní pohár města Janské Lázně". Se svými historkami a postojem k životu, vždy každého pobavil. Čest jeho památce.

Český pohár družstev žen

23.9.2006 Děvčata sehráli svá utkání s Broumovem remizou 5 - 5 a s družstvem Dobré A prohráli 10 - 0. S družstvem Broumova zahrály dobře Nikola Tothová a Tereza Krčmářová, které získaly po dvou bodech. Jeden uhrála Michala Hůrková. Do dalšího kola postupuje družstvo Dobré A hrající v letošním roce I ligu.

regionální přebory jednotlivců

Muži - ženy: sobota 4.11.06 ve Dvoře Královým přihlášky do 1.11.06

Starší žactvo ročník 92 / 93 - neděle 5.11.06 v Úpici přihlášky do 1.11.06

Dorost - pátek 17.11.06 v  Úpici přihlášky do 15.11.06

mladší žactvo ročník 94 a mladší - neděle 19.11.06 v Úpici přihlášky do 15.11.06

Společné přihlášky písemně na adresu Meier Miroslav, Rtyňka27, 542 32 Úpice nebo mail

MR TPS družstev

Na MR. TPS družstev v Jičíně se družstvo SK Janské Lázně umístilo na 9 místě. Družstvo hrálo v sestavě Bureš Petr, Líska Ladislav a Havrda Vladimír. V 6ti členné základní skupině obsadilo 5 místo a v II. stupni hrálo proti družstvu Slovan Svoboda Praha o 9 - 10 místo. V tomto utkání zvítězilo 4-3. V základní skupině vyhrálo pouze nad družstvem Labe Kolín B 4 - 1. Ostatní zápasy s družstvy Jičína, Frýdku-Místku, Ostravy a Hradce Králové prohrálo.

hodnocení

týdenního "kempu"

Přes připravenost oddílu na týdenní trénink se této akce zúčastnil minimální počet dětí a dospělých hráčů. Věříme, že se celková pravidelná docházka na trénink zlepší, jak u mládeže tak dospělých členů a bude se dodržovat dle časového a skupinového rozpisu.

Tímto chceme apelovat zvláště na rodiče našich mladých hráčů o pravidelnou docházku jejich dětí. 

Turnaj Ružomberok  

24.8 - 27.8.06

Družstvo složené z hráčů: Bureš Petr, Ing. Jančura Lubomír, Pilnáček Jiří, Vladimír Havrda a Vladislav Líska obsadilo v turnaji 3. místo pouze horším poměrem setů za družstvem Ružomberka. Turnaj vyhrálo polské družstvo Start Radim. V soutěži jednotlivců obsadil Ing. Lubomír Jančura 3. místo.

1.7.2006

Vedení oddílu dojednalo podmínky pro přestup hráče Vlastimila Totha ze Sparty Úpice do SK Janské Lázně. 

Podepsaný přestupní lístek od vedoucích oddílů byl zaslán na KvHSST Hradec Králové ke schválení. Tímto schváleným přestupem A družstvo mužů posílí o hráče, který je na krajském žebříčku 61 – 70 místě, tímto přestupem může usilovat o postup do krajské soutěže. 

24.6.2006

V sobotu 24.6. za vedení paní Moniky Kašparové ( vrchní rozhodčí ), byl uspořádán 2. turnaj o pohár města Svobody nad Úpou. Na tento turnaj se prezentovalo celkem 12 hráčů, kteří byli rozděleni do dvou 6členných skupin ve kterých hráli každý s každým. Výsledky turnaje v soutěži registrovaných mužů vyhrál Petr Vlček, soutěž   neregistrovaných mužů vyhrál Bönsch Richard. V žákyních vyhrála Tereza Slaninová.. V dodatkové soutěži losované čtyřhře vyhrál ve finále pár Bönsch a Tomášem Friedrichem. nad sestrami Slaninovými. Třetí turnaj tohoto poháru se uskuteční některou sobotu v říjnu podle rozlosování regionálních přeboru družstev. Tímto bych chtěl poděkovat paní Monice Kašparové za řízení sobotního turnaje. Celkové body ze dvou odehraných turnajů jsou uvedeny na předchozí stránce.

ohlas na turnaj o „Putovní pohár města Janské Lázně“

Vážený pane řediteli, 

tak přeci jsem se jednou do Vašeho oslovení, bez jakýchkoliv legrácek, trefil. Něco jste mi o své zálibě říkal, ale nikdy bych býval nepředpokládal, že v Jánkách hrajou tak vysokou hru. Smekám před Vámi, klobouk dolů, za Vaši úžasnou životní vitalitu a ochotu udělat něco neobvyklého pro druhé. Takoví lidé se už těžko nacházejí. - Fandíme Vám a děkujeme. V příloze posílám ofocené zprávy z pondělních KN, snad se Vám budou do Vašeho archivu hodit. Když se náhodou setkáme s účastníky našich rekondicí v SOLA FIDE, rádi vzpomínáme na ty milé chvilky ve vašem prostředí a vaší společnosti prožité. Kéž bychom mohli ještě mnohokrát u vás trávit dovolené. 

Počasí u nás v podhůří zatím nic moc, dnes jsem jel s vnukem na cykloprojížďku a i když slunko svítilo, bez rukavic by to nešlo. Při jasné viditelnosti vidíme bílé vrcholky Krkonoš, proto není divu, že nám dolů posíláte mrazivo. Jinak žijeme celkem pohodově, přiměřeně našemu věku a finančním možnostem. 

Srdečně Vás s manželkou pozdravujeme, též i ostatní.                                

Vladimír Hlavatý v.v. 

zpráva ze schůze

rodičů a členů

Na  schůzce s rodiči našich žáků a členů oddílu byla odsouhlasena podpora k přihlášení jednoho družstva starších žáků a žákyň, A a B družstvo mužů a družstvo žen do divizní soutěže. Od rodičů byl přijat příslib k  účasti žáků na turnajích družstev v regionálním přeboru. Po vydání termínové listiny těchto soutěží obdrží každý člen termínovou listinu svého družstva, aby se těchto turnajů mohl zúčastnit. Byly určeny vedoucí družstev. Pro A družstvo byl jmenován Karel Cvejn, pro B družstvo Milan Kábrt st., pro družstvo žen Bureš Petr. Jednalo se i o ustanovení C družstva. a vedení bylo nabídnuto Oliverovi Lindtovi, který má lhůtu k vyjádření.do poloviny července.  Zatím nejsou jmenováni vedoucí družstev mládeže. Po projednání uveřejníme i tyto vedoucí.

Zpráva ze

Spinu číslo 37

Družstvo žen postoupilo z druhého místa  soutěže 1Ž do divize žen. V této soutěži bude hrát 12 družstev z  Královehradeckého a Pardubického kraje: TTC Nové Město n.M. - sestup z 2L, Lokomotiva Trutnov A - sestup z 2L, Slávia Hradec Králové, SK Vršovan Voděrady, Lokomotiva Pardubice B, Montas Hradec Králové, B Jiskra Litomyšl B, SK Dobré B, Jiskra Jaroměř B, Lokomotiva Trutnov - vítěz 1Ž = v hodnocení oznámil, že start je nejistý, SK Janské Lázně- druhé družstvo z 1Ž a  vítěz kvalifikace mezi družstvy Slovan Broumov – Sokol Česká Skalice (poslední družstvo v DŽ) – (třetí družstvo z 1Ž)  

5. 6. 2006

Ve dnech 2. - 3. 6. 2006 proběhl již 11. ročník mezinárodního turnaje o Putovní pohár města Janské Lázně ve stolním tenise tříčlenných družstev TP. V nabité konkurenci 9 družstev ze zahraničí a 7 družstev z České republiky zvítězilo družstvo TJ Jičín, které v dramatickém finále zdolalo družstvo BSV Műnchen 4 : 2. Vítězný bod získal Miroslav Cinibulk (TJ Jičín), když v pětisetové bitvě zdolal současnou světovou jedničku Daniela Arnolda (BSV Műnchen). Odkaz na výsledky, sponzory a propozice z předchozí stránky.  

15.4.2006

Byl uspořádán přebor oddílu. Přeborníkem pro rok 2006 se stal Ladislav Nývlt. Od 17.00 hodin byla členská schůze, na které se zvolilo vedení oddílu stolního tenisu a oddílu TP. Předsedou byl zvolen Petr Bureš a členy oddílového výboru Karel Cvejn a Michala Hůrková. Jedním bodem schůze bylo vyhlášení Romana Vacka za nejlepšího hráče za uplynulou sezónu 2005 / 06.